بزرگترین توربین موجی دنیا راه اندازی شد

به گزارش وبلاگ علوم، بزرگترین توربین موجی دنیا شامل یک سازه 239 فوتی و دو توربین با تیغه هایی بزرگ ، راه اندازی شد.

بزرگترین توربین موجی دنیا راه اندازی شد

شرکت اوربیتال مارین پاور هفته گذشته به طور موفقیت آمیز جدیدترین توربین موجی خود را راه اندازی کرد. این توربین 2مگاواتی O2 نام دارد و پس از اتصال به مرکز انرژی دریایی اروپا در جزایر اورکنی می تواند انرژی سالانه مورد احتیاج 2 هزار خانوار انگلیسی را فراهم کند. به این ترتیب O2 به یکی از قدرتمندترین توربین های موجی دنیا تبدیل می گردد.

فرایند ساخت این پروژه در سال 2019 میلادی شروع شد. توربین O2 براساس نسل قدیمی توربین موجی SR2000 ساخته شده است. مدل جدید شامل یک ابر ساختار 2239 فوتی است که به دو توربین متصل می گردد. طول پروانه های این توربین ها نیز 32 فوت است. همچنین تیغه های آنها می توانند 360 درجه بچرخند. این ویژگی به سازه O2 یاری می نماید هنگام تغییر جهت، بدون انجام هیچ حرکتی از امواج برق فراوری کند. شرکت سازنده ادعا می نماید می توان در آینده تیغه های عظیم تری برای O2 نصب کرد.

طی سال های اخیر فعالیت های مختلفی درباره مهار انرژی اقیانوسی در انگلیس انجام داده است. در سال 2015 میلادی شرکتی گفت عظیمترین نیروگاه تالاب جزر و مدی دنیا را در سواحل این کشور بسازد. البته دولت این پروژه را رد کرد اما از آن موقع تا به امروز شرکت های مختلف پروژه هایی انجام داده اند.،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "بزرگترین توربین موجی دنیا راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین توربین موجی دنیا راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید