تحقیقات 22 مرکز و پژوهشکده بیمارستان امام روی کرونا، کاهش چشمگیر فوتی های این بیمارستان نسبت به پیک های قبلی

به گزارش وبلاگ علوم، صادق نیت با اشاره به اینکه در بیمارستان امام در 22 مرکز تحقیقات و پژوهشکده اساتید در کنار درمان، روی اثربخشی درمان ها مطالعه می نمایند، گفت: تعداد فوتی های کرونا در این بیمارستان نسبت به دوره های قبلی به طور فاحشی کاهش پیدا نموده است.

تحقیقات 22 مرکز و پژوهشکده بیمارستان امام روی کرونا، کاهش چشمگیر فوتی های این بیمارستان نسبت به پیک های قبلی

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ علوم، خسرو صادق نیت در برنامه طبیب با اشاره به اینکه بیمارستان امام خمینی (ره) از ابتدای شیوع کرونا تا الان بالای 70 هزار مراجعه نماینده را پاسخ داده، مطرح کرد: بیش از هشت هزار نفر را بستری کردیم و قریب به اتفاق هم با حال خوب مرخص شدند، در این مدت از پرسنل بیمارستان هم تعداد زیادی مبتلا شدند، اما خوشبختانه از افرادی که در بیمارستان مشغول فعالیت بودند فوتی نداشتیم.

وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر خیلی از روش ها و دارو ها نسبت به اوائل متفاوت شده که این از ویژگی های طب نوین است، اظهار کرد: در این مدت به بی اثر بودن و به تأثیر خیلی از دارو ها و روش ها پی بردیم و روش های درمانی خیلی بهتری نسبت به یک سال قبل داریم. در این مدت اثرات دارو های بهتر را پیدا کردیم و ما هم جزء اولین گروه هایی بودیم که تحقیقات را در کنار درمان بیماران انجام دادیم.

این پزشک متخصص طب کار در ادامه یادآور شد: در بیمارستان امام 22 مرکز تحقیقات و پژوهشکده داریم که اساتید در کنار درمان، پژوهش هایی هم روی اثربخشی درمان دارند که هر کدام مؤثرتر بود از آن روش استفاده نمایند و البته نتایج آن را هم در قالب مقاله منتشر می نمایند تا در اختیار محققان در تمام جهان قرار گرفته و مورد استفاده قرار گیرد.

وی همچنین مطرح کرد: و خبر خوب اینکه در بیمارستان امام با اینکه تعداد کسانی که بستری می شوند بیشتر شده و افراد بدحال تر هستند، اما تعداد مرگ ومیر بیماران کرونایی ما به طور فاحشی نسبت به دوره های قبلی کمتر شده و این نشان می دهد که علم و پزشکی نوین توانسته از تجربیات و مطالعات استفاده کند و روش های مؤثری را به دست آورد.

صادق نیت همچنین در مورد دارو های مؤثر در درمان کرونا شرح داد: چند چیزی که از ابتدا به دست آوردند این بود که فقط ضد ویروس ها تأثیر دارند، اما در حال حاضر نکته ای که مهم است از بین بردن التهاب در مرحله بعد است، لذا در این مرحله کورتون باید به موقع و در زمان طلایی استفاده گردد نه زودتر و نه دیرتر، که الان محققان این زمان طلایی را به دست آوردند و دیگری مشکل لخته سازی است که ضد لخته یکی از آن دارو های مهم است.

این پزشک متخصص در مورد فرایند واکسیناسیون در این بیمارستان نیز گفت: وظیفه ای که برای بیمارستان امام خمینی (ره) معین شده بنابر رسالت بیمارستان در حوزه بیماران خاص و پیوندی، واکسیناسیون این دسته از بیماران است، بیماران خاص هم بیماران پیوندی و بیماران سرطانی هستند که در بیمارستان ما پفراینده دارند.

رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در انتها در مورد برگزاری تجمعات از جمله برگزاری امتحانات نهایی مدارس نیز اظهار کرد: هر چیزی که آن سه اصل ایمنی را به هم بزند مضر است، چون یک نفر می تواند به صورت آبشاری گروهی را درگیر کند، این احتمال در مورد نوع های جدید هم وجود دارد و ما به شدت نگران هستیم، اینکه چطور باید رعایت گردد نهاد های بهداشتی باید به یاری نهاد های آموزشی آمده تا اگر قرار است این اتفاق بیفتد بدون خطر انجام گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تحقیقات 22 مرکز و پژوهشکده بیمارستان امام روی کرونا، کاهش چشمگیر فوتی های این بیمارستان نسبت به پیک های قبلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقیقات 22 مرکز و پژوهشکده بیمارستان امام روی کرونا، کاهش چشمگیر فوتی های این بیمارستان نسبت به پیک های قبلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید